سوال خود را بپرسید

توضیحات بخش

سوال و جواب برای کاربران نرم افزارهای کامپیوتری وبرنامه های کاربردی، متخصصان و دانش جویان

آمار بخش

کاربران 23
سوال ها 36
پاسخ ها 46

برترین کاربر ها

بیشترین تگ ها

1

ری استارت شدن ۹۹ درصد در فتوشاپ و گیم...

سلام من دو ماهی هست فتوشاپ نصب کردم اما هربار واردش میشم بعد از کمی کار کردن کاملا گیر میکنه و سیستم ری استارت میشه( این مشکل سر وب و پینترس و گیمم هم اومده اما ۹۹ درصد داخل فتوشاپ پیش میاد)
و در صفحه ابی ری استارت :
if you call a support person give them this info stop code driver power state failure
این میاد لطفا کمک کنید چیکار کنم
اموزشات یوتیوب هم انگلیسی بود و سر در نیاوردم .

پاسخ ها (2)

2
بیشترین احتمال مشکل از دمای سیپیو هست و بعد از اون چیپ های کارت گرافیک
با برنامه هایی مثل gpuz ,cpuz یا Core Temp میتونید دمای cpu و کارت گرافیک رو چک کنید.
اگر دما بالا بود یعنی برای لپتاپ در حالت پیک 70 درجه و در حالت استراحت 50 درجه قسمت فن رو جارو برقی بگیرین. اگر هم مدت زیادی از خرید لپتاپ حدود 4 سال گذشته خمیر سیلیکون هیت سینک رو عوض کنید

اگر از کیس استفاده میکنید
فن های کیس رو بررسی کنید.
فن cpu رو بررسی کنید
فن cpu رو بازکنید و خمیر سیلیکون رو تمیز کنید. خمیر سیلیکون جدید بمالید و فن رو ببندید.
2
برای رفع این مشکل می تونید چند تا راه زیر رو امتحان کنید و بعد از انجام دادن هر کدام از اینها بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا نه. برای مثال وارد فتوشاپ بشید و ببینید دوباره این اتفاق میفته یا خیر:
  • در صورتیکه درایور کارت گرافیکی سیستمتون جزء جدیدترین نسخه ها هست، اون رو به نسخه های قبل تر برگردانید.
  • تمام دستگاه های خارجی (فلش،پرینتر و ...) رو از کامپیوترتون جدا کنید. با استفاده از این روش می تونید متوجه بشید که آیا مشکل از درایور ها است یا خیر.
  • از اسکن sfc استفاده کنید. در command prompt عبارت sfc /scannow رو تایپ کنید و اینتر رو بزنید که این اسکن می تونه چندین دقیقه طول بکشه. پس صبور باشید. البته بهتره که cmd رو در حالت run as administrator اجرا کنید.
  • تنظیمات پاور رو عوض کنید. در کنترل پنل، قسمت power options گزینه Choose what the power button does را کلیک کرده و روی Change settings that are currently unavailable کلیک کنید. تیک گزینه های Turn off fast startup (recommended), Sleep,Hibernate را بردارید و save changes رو بزنید.
  • تنظیمات power plan ها رو عوض کنید. در power options عبارت Change plan settings را در مقابل پلنی که انتخاب شده را کلیک کنید. روی Change advanced power settings کلیک کنید، بخش sleep را باز کنید و مطمئن شوید که مقادیر Sleep و Hibernation بر روی Never فرار دارند. در بخش Power buttons and lid مطمئن شوید که همه چیز بر روی Do nothing قرار دارد. در نهایت بر روی Apply و Ok کلیک کنید.
  • آنتی ویروس سیستمتون رو غیر فعال کنید. به ندرت آنتی ویروس ها می تونند باعث بروز چنین مشکلاتی بشوند ولی با غیر فعال کردن موقتشون می تونید از این مسئله مطمئن بشید.

پاسخ به سوال